Logo Gmina Nowe Miasto

News

News zdjęcie id 1732

Udział Prezesa Rady Ministrów w nowomiejskim IX „Spotkaniu z Błogosławionym”

05.06.2019

Uroczystość rozpoczęła się o godz. 12.00 polową mszą św., której przewodniczył ksiądz bp Antoni Dydycz, przy oprawie muzycznej chóru i nowomiejskiej orkiestry dętej oraz asysty żołnierzy 1. Grójeckiego Ośrodka Radioelektronicznego.

Tegoroczny Festyn Rodzinny zaszczycił swoją obecnością Premier RP Mateusz Morawiecki, który został uroczyście przywitany przez Burmistrza Miasta i Gminy Nowe Miasto nad Pilicą Mariusza Dziubę oraz gwardiana Klasztoru Braci Mniejszych Kapucynów ojca Zdzisława Tokarczyka. Następnie Premier Morawiecki obejrzał spektakl przygotowany przez uczniów z Publicznej Szkoły Podstawowej im. kard. S. Wyszyńskiego w Nowym Mieście nad Pilicą pod kierunkiem s. Teresy Mróz przedstawiający historię życia bł. Honorata Koźmińskiego.

Po przedstawieniu Premier RP wygłosił krótkie przemówienie do mieszkańców
o podstawowych wartościach w życiu każdego z nas w oparciu o historię życia Ojca Honorata. Podkreślał patriotyzm i wiarę Błogosławionego jak również każdego Polaka.
W oparciu o przedstawienie, które ukazywało znaczącą rolę matki Ojca Honorata, z okazji minionego Dnia Matki podziękował wszystkim rodzicielkom – również swojej – za trud wychowania, za to że przechowują wiarę i polskość w kolejnych pokoleniach Polaków. Na końcu wystąpienia Premier podkreślił, że to kolejna wizyta w Nowym Mieście nad Pilicą i że bardzo dziękuje za zaproszenie do udziału w tak pięknej uroczystości. Po przemówieniu Prezes Rady Ministrów udał się na spacer po ogrodach klasztornych podczas którego mieszkańcy mieli okazję zrobić sobie z nim pamiątkowe zdjęcie, chwilę porozmawiać czy uścisnąć dłoń.

W tegorocznym Festynie uczestniczyło wielu znamienitych gości ze świata polityki, tj. Marszałek Senatu RP, Szef Gabinetu Politycznego Rady Prezesów oraz posłowie Parlamentu Europejskiego i posłowie do Sejmu RP, dyrektorzy urzędów centralnych a także przedstawiciele służb mundurowych, radni powiatu grójeckiego, siostry ze zgromadzeń zakonnych z terenu gminy, radni rady miejskiej w Nowym Mieście nad Pilicą, przewodniczący rad osiedlowych, sołtysi, dyrektorzy nowomiejskich instytucji i szkół oraz licznie przybyli mieszkańcy.

Po części oficjalnej rozpoczęły się występy artystyczne. Wśród wykonawców można było podziwiać Tomasza Kamińskiego z zespołem, zespół ludowy Bychlewianka oraz uczniów szkół z terenu gminy. Wystąpił również gość specjalny festynu dziennikarz prasowy, radiowy
i telewizyjny - Michał Rachoń.

Wśród licznych atrakcji nie zabrakło pokazów posłuszeństwa psów policyjnych, pokazów przygotowanych przez służby mundurowe oraz zabaw i konkursów dla najmłodszych. Ponadto dzieci mogły zmierzyć się z rowerowym torem przeszkód, zasiąść w symulatorze jazdy motocyklem czy poćwiczyć udzielanie pierwszej pomocy pod czujnym okiem ratownika medycznego Państwowej Straży Pożarnej w Grójcu. Dużą popularnością cieszyły się również dmuchańce, malowanie buziek i maskotka sowa Orelka. Nad bezpieczeństwem imprezy czuwały patrole konne policji co dla uczestników festynu było nie lada atrakcją.

Jak co roku, duża grupa wolontariuszy zaangażowała się w organizację imprezy, co było widać w dobrze zaopatrzonych stołach, na których znalazły się potrawy z grilla, zupy, bigos, grochówka wojskowa, chleb ze smalcem, napoje, ciasta i słodycze. Na stoiskach informacyjno-promocyjnych ZUS, NFZ i ZER MSWiA odbywały się porady ekspertów
z których mógł skorzystać każdy uczestnik imprezy.

W tym dniu ogród klasztorny odwiedziło wyjątkowo dużo mieszkańców. W miłej rodzinnej atmosferze uroczystości zakończyły się Apelem Jasnogórskim. Mamy nadzieję, że wszyscy dobrze się bawili i umocnili nawzajem wspólnym przeżywaniem tego duchowego i radosnego spotkania.

Urząd Miasta i Gminy, który był współorganizatorem tej uroczystości, serdecznie dziękuje gwardianowi Klasztoru Braci Mniejszych Kapucynów ojcu Zdzisławowi Tokarczykowi za współpracę przy organizacji uroczystości i czynny udział w promocji Nowego Miasta nad Pilicą, braciom oraz siostrom z licznych zgromadzeń i wszystkim pozostałym, którzy włączyli się w organizację festynu. Szczególne podziękowania należą się wszystkim sponsorom oraz wolontariuszom, którzy włożyli dużo pracy, czasu i trudu w przygotowanie i obsługę m.in. stoisk z grillem, słodkościami, gorącymi potrawami i napojami.

 

Urząd Miasta i Gminy

w Nowym Mieście nad Pilicą

Burmistrz Miasta i Gminy

Mariusz Dziuba

Urząd Miasta i Gminy Nowe Miasto nad Pilicą

Godziny otwarcia:

poniedziałek  7.30-15.30
wtorek            7.30-15.30
środa              7.30-15.30
czwartek        7:30-15.30
piątek             7.30-15.30

pl. O. H. Koźmińskiego 1/2
26-420 Nowe Miasto nad Pilicą
tel.: 48 674 10 98
fax: 48 674 11 79
e-mail: nowemiasto@nowemiasto.pl

adres ePUAP

/1b6h6vko67/skrytka
/1b6h6vko67/SkrytkaESP

Opłata skarbowa

Urząd Miasta i Gminy
Nowe Miasto nad Pilicą
BS w Białej Rawskiej Oddz. Nowe Miasto
95 9291 0001 0023 4900 2000 0010

 

Opłata za odbiór odpadów komunalnych
54 9291 0001 0023 4900 2000 0360

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

marzec 2021
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.