Logo Gmina Nowe Miasto

News

News zdjęcie id 873

Udział pary prezydenckiej w nowomiejskim VII „Spotkaniu z Błogosławionym”

05.06.2017

W dniu 4 czerwca 2017 r. odbył się VII Festyn Rodzinny „Spotkanie z Błogosławionym” w nowomiejskim ogrodzie klasztornym.

Uroczystość rozpoczęła się o godz. 11.00 polową mszą św., której przewodniczył ksiądz abp Wacław Depo, przy oprawie muzycznej chóru i nowomiejskiej orkiestry dętej oraz asysty żołnierzy 1. Grójeckiego Ośrodka Radioelektronicznego.

Tegoroczny Festyn Rodzinny zaszczycili swoją obecnością prezydent RP Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą. Zostali uroczyście przywitani przez burmistrza Mariusza Dziubę oraz gwardiana Klasztoru Braci Mniejszych Kapucynów ojca Zdzisława Tokarczyka. Dzieci w strojach ludowych wręczyły gościom kwiaty i symboliczny bochen chleba.

Następnie para prezydencka obejrzała spektakl przygotowany przez uczniów z Publicznej Szkoły Podstawowej im. kard. S. Wyszyńskiego w Nowym Mieście nad Pilicą przedstawiający historię życia bł. Honorata Koźmińskiego.

W przemówieniu prezydent mówił do mieszkańców, że rodzina stanowi „najważniejszą część naszego społeczeństwa” i „musi być pielęgnowana ze wszystkich sił”. –  Rodzina stanowi największą wartość oraz wychowuje przyszłe kolejne pokolenia – powiedział prezydent. Zadeklarował również, że w swojej służbie prezydenckiej będzie się nadal starał „ze wszystkich sił, aby rodzina otrzymywała wszechstronne wsparcie ze strony Rzeczypospolitej. Silne państwo to takie państwo, które o rodzinę dba i które rodzinę stawia na pierwszym miejscu”.

Para prezydencka wręczyła upominki reprezentacjom wszystkich szkół i przedszkoli z terenu gminy Nowe Miasto nad Pilicą. Na zakończenie spotkania prezydent wraz z małżonką chcieli się spotkać z mieszkańcami w sposób bezpośredni. Krótkie przejście zaproszonych gości wzdłuż muru klasztornego było niepowtarzalną okazją na zadanie kilku pytań, wspólne zdjęcie i uściski dłoni.

Ponadto, w tegorocznym Festynie uczestniczyło wielu znamienitych gości ze świata polityki, tj. marszałek senatu RP oraz posłowie Parlamentu Europejskiego i posłowie do Sejmu RP, a także przedstawiciele 1. Grójeckiego Ośrodka Radioelektronicznego, policjanci, radni powiatu grójeckiego, siostry ze zgromadzeń zakonnych z terenu gminy, radni rady miejskiej w Nowym Mieście nad Pilicą, przewodniczący rad osiedlowych, sołtysi oraz licznie przybyli mieszkańcy.

Po części oficjalnej rozpoczęły się występy artystyczne uczniów szkół z terenu gminy oraz zespołów ludowych. Wystąpił również Jerzy Zelnik, Janusz Wojciechowski i prof. Krzysztof Bielecki. Mogliśmy podziwiać również występ braci kapucynów.  

Jak co roku, duża grupa wolontariuszy zaangażowała się w organizację imprezy, co było widać w dobrze zaopatrzonych stołach, na których znalazły się potrawy z grilla, napoje, ciasta i słodycze. Na stoisku informacyjno-promocyjnym ZUS odbywały się porady ekspertów. Dużą popularnością cieszyły się stoiska wojskowe i policyjne, jak również maskotki Komisarz Zebra i Sowa ORELKA.

Podczas Festynu odbyły się także konkursy i pokazy tresury psów policyjnych. Z kolei rowerzyści mogli oznakować swoje jednoślady i zaliczyć część praktyczną egzaminu na kartę rowerową. Ponadto, były dmuchańce, malowanie buziek, zabawy z animatorami i jazda na konikach.

W tym roku ogród klasztorny odwiedziło wyjątkowo dużo mieszkańców. Z powodu deszczu zakończenie Festynu Rodzinnego miało miejsce w Klasztorze Braci Mniejszych Kapucynów, gdzie odbył się krótki koncert chóru Publicznego Gimnazjum i Apel Jasnogórski.

Tegoroczne „Spotkanie z Błogosławionym” poprowadzili wspólnie Katarzyna Supryka i br. Szymon Janowski.

Mamy nadzieję, że wszyscy dobrze się bawili i umocnili nawzajem wspólnym przeżywaniem tego duchowego i radosnego spotkania.

Urząd Miasta i Gminy, który był współorganizatorem tej uroczystości, serdecznie dziękuje gwardianowi Klasztoru Braci Mniejszych Kapucynów ojcu Zdzisławowi Tokarczykowi za współpracę przy organizacji i czynny udział w promocji Nowego Miasta nad Pilicą, braciom oraz siostrom z licznych zgromadzeń i wszystkim pozostałym, którzy włączyli się w organizację festynu. Szczególne podziękowania należą się wszystkim sponsorom oraz wolontariuszom, którzy włożyli dużo pracy, czasu i trudu w przygotowanie i obsługę m.in. stoisk z grillem, słodkościami, gorącymi potrawami i napojami.

 

Urząd Miasta i Gminy

w Nowym Mieście nad Pilicą

Burmistrz Miasta i Gminy

Mariusz Dziuba

Urząd Miasta i Gminy Nowe Miasto nad Pilicą

Godziny otwarcia:

poniedziałek  7.30-15.30
wtorek            7.30-15.30
środa              7.30-15.30
czwartek        7:30-15.30
piątek             7.30-15.30

pl. O. H. Koźmińskiego 1/2
26-420 Nowe Miasto nad Pilicą
tel.: 48 674 10 98
fax: 48 674 11 79
e-mail: nowemiasto@nowemiasto.pl

adres ePUAP

/1b6h6vko67/skrytka
/1b6h6vko67/SkrytkaESP

Opłata skarbowa

Urząd Miasta i Gminy
Nowe Miasto nad Pilicą
BS w Białej Rawskiej Oddz. Nowe Miasto
95 9291 0001 0023 4900 2000 0010

 

Opłata za odbiór odpadów komunalnych
54 9291 0001 0023 4900 2000 0360

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

marzec 2021
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.