News
OBCHODY MIEDZYNARODOWEGO DNIA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH w Publicznej Szkole Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Nowym Mieście nad Pilicą
15.12.2017
Dnia 8 grudnia 2017 r. nasza szkoła gościła uczniów ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego im. Świętego Franciszka z Asyżu w ramach integracji uczniów niepełnosprawnych oraz istniejącej od wielu lat współpracy między szkołami. Wspólne spotkanie ubogaciła biblioteka szkolna wraz z uczniami klas V i VI uczestniczących na zajęcia w ramach kół bibliotecznych. Uczniowie przygotowali dla kolegów i koleżanek współczesną wersję przedstawienia pt. „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”, propagującego zdrowy styl życia i odżywiania się. Po inscenizacji odbyła się druga część obchodów Dnia Integracji. Uczniowie naszej szkoły wraz z gośćmi ze Szkolnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego podzieleni zostali na dwuosobowe zespoły, których pierwszym zadaniem było ułożenie bajkowych puzzli i odgadnięcie tytułu bajki, jakiej dotyczą. Kolejną konkurencją był bajkowy quiz. Uczniowie musieli odgadnąć z jakiej bajki pochodzi dany przedmiot lub cytat. Ostatnim zadaniem do wykonania było złowienie wszystkich złotych rybek w stawie. Dzieci od razu chętnie przystępowały do realizacji wszystkich zadań. Zabawa była bardzo ciekawa, żywa, a uczniowie doskonale bawili wykazując się dużą wiedzą ze znajomości bajek Na zakończenie odbyło się wręczenie pamiątkowych dyplomów.
Po spotkaniu w bibliotece szkolnej nasi uczniowie oprowadzili gości po szkole. Dzieci zwiedziły izbę regionalną, pracownię komputerową, zobaczyły sale lekcyjne i jak odbywa się nauka w szkole. Zaprezentowany został Kącik Patrona kardynała Stefana Wyszyńskiego, w którym dzieci mogły obejrzeć sztandar szkoły oraz pamiątkową tablicę z wizerunkiem patrona. Wszyscy mogli również obejrzeć świetlicę szkolną i zobaczyć gdzie dzieci bawią się i spędzają mile czas po lekcjach. Na zakończenie odbył się słodki poczęstunek w stołówce szkolnej. DZIEŃ INTEGRACJI przebiegał w radosnej atmosferze i był doskonałą okazją do wspólnej zabawy oraz do zaciśnięcia więzi pomiędzy uczniami.