News

News zdjęcie id 516

Zawody wędkarskie o Puchar Burmistrza

20.06.2016

W dniu 19.06.2016 r. odbyły się zawody wędkarskie o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Nowe Miasto nad Pilicą. Zawody te rozgrywane raz w roku są najbardziej prestiżową imprezą wędkarską w Nowym Mieście. Zorganizowano je po raz dwunasty. Honorowy patronat nad zawodami objął  Burmistrz Miasta i Gminy Nowe Miasto nad Pilicą Mariusz Dziuba.

30 maja ukazały się ogłoszenia z programem i regulaminem zawodów. Zapisy na listę startową przyjmował kol. Jarosław Żuraw  w sklepie DJ COMP na ulicy Szerokiej 16. Zgłosiła się rekordowo duża liczba wędkarzy , 52 seniorów i 10 juniorów. W dniu 19.06.2015 r. zawody rozpoczęły się  zbiórką o godz. 4.30 nad stawem w Wólce Magierowej ( łowisko specjalne PZW okręgu radomskiego ). Nad regulaminowym ich przebiegiem czuwał trzy osobowy zespół sędziowski, kol. Witold Walczyk, kol. Krzysztof Sopa i kol. Rafał Pakuła. Sędziowie zapoznali uczestników z przebiegiem i z regulaminem zawodów. Następnie zawodnicy losowali stanowiska według wcześniej przygotowanej  listy startowej. Do rywalizacji przystąpiło 50 wędkarzy seniorów i 9 juniorów. Nie przyjechało 2 seniorów i 1 junior. Po losowaniu zawodnicy rozeszli się na swoje stanowiska i przygotowywali się do łowienia.  O godz. 6.00 sędzia wybuchem petardy dał sygnał do rozpoczęcia zawodów. Rozpoczęła się rywalizacja o punkty (1 gram złowionych ryb – 1 punkt). Mimo, że pogoda sprzyjała wędkowaniu, było słonecznie, ciepło i prawie bezwietrznie to ryby nie brały na początku zawodów. Dopiero w  drugiej godzinie trwania zawodów  były złowione pierwsze ryby. Były również przypadki, że  ryby doholowane do brzegu uwalniały się z haczyka tuż przed podbierakiem. Najwięcej emocji było w sektorze, gdzie łowili juniorzy. Okazałe karpie zrywały im żyłki. Zawody trwały 4 godziny  po czym nastąpiło ważenie złowionych ryb i wpisywanie wyników. Nie wszystkim szczęście dopisało, ponad połowa uczestników nic nie złowiło. O godz. 13.00  do „ Łejkowki”  przyjechał Burmistrza Miasta i Gminy Mariusz Dziuba, po powitaniu przez prezesa koła nr 16 kol. Zbigniewa Lobę, sędzia główny kol. Witold Walczyk odczytał komunikat końcowy z rozegranych zawodów. W pierwszej kolejności omówiono klasyfikację juniorów. Najlepszym okazał się Zwardoń Patryk. W nagrodę otrzymał wędkę. Pozostali juniorzy mieli mniej szczęścia, dla kilku ryby okazały się za duże, żeby je złowić. Jednak za udział w zawodach wszyscy otrzymali nagrody.

W grupie seniorów pierwsze miejsce i puchar wywalczył kol. Maciej Świtek ( koło nr 16 ) z wynikiem 4000  pkt. Jest to jego drugi puchar, pierwszy wygrał w 2007 roku. Drugie miejsce zajął kol. Jan Wach  ( koło nr 15 ) uzyskując 3970 pkt. Trzecie miejsce zajął kol. Łukasz Markiewicz ( koło nr 16 ) uzyskując 3940  pkt. Czwarte  miejsce zajął kol .Dariusz Podsiadlik ( koło nr 16 ), Piąte miejsce zajął kol. Jarosław Goryczka   ( koło nr 15 ) ,  następne miejsca zajęli: Krzysztof Markiewicz, Andrzej Wlazło, Sławomir Zgieb, Sławomir Kiełkowski, Piotr Muranowicz, AndrzejJasiński.

Puchar i nagrody za zajęcie czołowych miejsc wręczył osobiście Burmistrz. W sumie uhonorowanych zostało 9  juniorów i 11 seniorów z  najlepszymi wynikami. Po wręczeniu nagród kol. Zbigniew Loba w imieniu organizatorów  podziękował za liczny udział w zawodach, za sprawny ich przebieg i organizację, Panu Burmistrzowi za honorowy patronat nad zawodami i za ufundowane nagrody. Następnie głos zabrał Pan Burmistrz. W trakcie omawiania zawodów robione były zdjęcia, a na koniec wspólny posiłek.