News

News zdjęcie id 857

Zawody wędkarskie o Puchar Burmistrza

23.05.2017

W dniu 21.05.2017 r. odbyły się zawody wędkarskie w dyscyplinie spławikowej o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Nowe Miasto nad Pilicą. Zawody  rozgrywane raz w roku są najbardziej prestiżową imprezą wędkarską w Nowym Mieście. Udział w nich biorą wędkarze z koła nr 16 z Nowego Miasta i młodzież w wieku 10 – 16 lat  . Honorowy patronat nad zawodami objął  Burmistrz Miasta i Gminy Nowe Miasto nad Pilicą Pan Mariusz Dziuba. Na początku maja na stronie internetowej UM została podana informacja o organizowaniu zawodów oraz  program i regulamin zawodów. Ogłoszenie ukazało się również w lokalnej prasie. Zapisy na listę startową przyjmował sekretarz koła kol. Jarosław Żuraw  w sklepie DJ COMP na ulicy Szerokiej 16. Zapisało się 38 seniorów i 8 juniorów. W dniu 21.05.2017 r. zawody  rozpoczęły się  zbiórką o godz. 5.00  nad stawem w Wólce Magierowej ( łowisko specjalne PZW okręgu radomskiego ). Nad regulaminowym ich przebiegiem czuwał  zespół sędziowski w składzie :  Dariusz Kawalec,  Zbigniew Loba  i  Jan Matysiak. Sędziowie zapoznali uczestników z przebiegiem i z zasadami wędkowania. Następnie zawodnicy losowali stanowiska według wcześniej przygotowanej  listy startowej. Do rywalizacji przystąpiło 36 wędkarzy seniorów i 8 juniorów. Nie przyjechało 2 seniorów. Po losowaniu zawodnicy rozeszli się na swoje stanowiska i przygotowywali się do łowienia.  O godz. 6.00  rozpoczęły się zawody i rywalizacja o punkty ( 1 gram złowionych ryb – 1 punkt). Uczestnicy zawodów nie mieli szczęścia do pogody. Sprzyjająca aura  ma duże znaczenie na efekty wędkowania. W dniu zawodów było gwałtowne załamanie pogody, po bardzo ciepłej i słonecznej sobocie, przyszło ochłodzenie z zimnym wiatrem. Na kilku stanowiskach zostały ustawione duże parasole wędkarskie by w ten sposób chronić się przed wiatrem. Na początku zawodów ryby w ogóle nie brały, dopiero w  drugiej godzinie trwania zawodów  były złowione pierwsze ryby. Były również przypadki, że  ryby doholowane do brzegu uwalniały się z haczyka tuż przed podbierakiem, a okazałe karpie zrywały żyłkę. Zawody trwały 4 godziny  po czym nastąpiło ważenie złowionych ryb i wpisywanie wyników. Nie wszystkim szczęście dopisało, kilku uczestników nic nie złowiło.  O godz. 13.00  do „ Łejkowki”  przyjechali honorowi goście zawodów Pan Burmistrz Mariusz Dziuba i Pan Przewodniczący Rady Miasta Tomasz Pietrucha . Po powitaniu przez prezesa koła wędkarskiego nr 16  kol. Zbigniewa Lobę, sędzia główny kol. Dariusz Kawalec  odczytał komunikat końcowy z rozegranych zawodów.

W pierwszej kolejności omówiono klasyfikację juniorów. Najlepszym okazał się Jakub Żuraw. W nagrodę otrzymał wędkę. Pozostali juniorzy mieli mniej szczęścia, kilku było po raz pierwszy na  zawodach. Jednak za udział w zawodach wszyscy otrzymali nagrody.

W grupie seniorów pierwsze miejsce i puchar wywalczył kol. Markiewicz Łukasz z wynikiem 8260  pkt. Drugie miejsce zajął kol. Partyka Rafał  uzyskując 3540 pkt. Trzecie miejsce zajął kol. Mleczarek Ryszard z wynikiem 3100  pkt. Czwarte  miejsce zajął kol. Lackowski Grzegorz uzyskując 2710 pkt. Piąte miejsce z wynikiem 2510 pkt.zajął kol. Podsiadlik Marek, następne miejsca zajęli: Wąsik Henryk, Muranowicz Piotr, Suszyński Sławomir, Kacprzyk Daniel, Zgieb Sławomir.

Kol. Łukasz Markiewicza otrzymał puchar jako zwycięzca, a pozostali uczestnicy z najlepszymi wynikami otrzymali nagrody ufundowane przez Urząd Miasta i Gminy W sumie uhonorowanych zostało 8  juniorów i 15 seniorów .Nagrody wręczał Pan Burmistrz wspólnie z Panem Przewodniczącym . Po wręczeniu nagród kol. Zbigniew Loba w imieniu organizatorów  podziękował za  udział w zawodach, za sprawny ich przebieg i organizację, podziękował  Panu Burmistrzowi za honorowy patronat nad zawodami i za ufundowane nagrody. Po tym głos zabrał Pan Burmistrz i  Pan Przewodniczący. W trakcie trwania całej imprezy robione były zdjęcia, a na koniec uczestnicy zasiedli do wspólnego posiłku.