Logo Gmina Nowe Miasto

News

News zdjęcie id 1870

Ślubowanie klas pierwszych uczniów Technikum ZDZ Nowe Miasto nad Pilicą.

04.11.2019

 

11 października mieszkańcy Nowego Miasta nad Pilicą i regionu mieli okazję uczestniczyć w wyjątkowej uroczystości ślubowania młodzieży pierwszych klas mundurowych i cywilnych. Było to pierwsze takie wydarzenie w historii Niepublicznego Technikum Zawodowego w Nowym Mieście nad Pilicą Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Kielcach. Blisko 160 uczniów i uczennic złożyło ślubowanie na sztandar ZDZ.

Organizowane z dużym rozmachem i zgodnie z ceremoniałem wojskowym wydarzenie, miało bardzo podniosły charakter i patriotyczny wymiar. W uroczystości uczestniczyły także reprezentacje starszych klas. Przybyła kompania honorowa z pocztem sztandarowym z Radomia. Obecne były także pododdziały reprezentacyjne w mundurach historycznych ze Starachowic w mundurach fizylierów z okresu Księstwa Warszawskiego z Ostrowca Świętokrzyskiego oraz pododdział z Końskich. Uczniowie klas wojskowych zaciągnęli wartę honorową przy obelisku upamiętniającym poległych w obronie Ojczyzny.

Po Mszy świętej w kościele parafialnym, odbył się przemarsz ulicami miasta, w którym oprócz ślubującej młodzieży i ich starszych kolegów, uczestniczyła Orkiestra Wojskowa z Dęblina pod dowództwem kpt. Andrzeja Greszta, zaproszeni goście, nauczyciele, rodzice ślubujących i pracownicy ZDZ.

Uroczystość ślubowania rozpoczęła się od złożenia meldunku przez dowódcę uroczystości koordynatorowi do spraw szkolenia klas mundurowych Zakładu Doskonalenia Zawodowego Kielce - majorowi rezerwy Tadeuszowi Banaszkowi. Dowódca uroczyście zameldował, że pododdziały są gotowe do uroczystego ślubowania.

Potem odbyło się wciągnięcie flagi na maszt, a następnie odśpiewano hymn narodowy.


Dyrektor Technikum Zawodowego Ewa Lipińska mówiła podczas uroczystości: - W życiu każdej szkoły pojawiają się wydarzenia, które tworzą jej tradycję, budują szczególną atmosferę, zbliżają całą jej społeczność uczniów, ich rodziców, nauczycieli, dyrekcję, organ prowadzący i środowisko lokalne. Z całą pewnością takim szczególnym momentem jest dzień dzisiejszy - Święto Pierwszoklasistów, którzy złożyli ślubowanie. Cieszę się, że na czas kształtowania swojej osobowości wybrali szkoły Zakładu Doskonalenia Zawodowego, i że to właśnie my będziemy mogli towarzyszyć im w drodze ku dorosłości. We współczesnym świecie muszą istnieć niczym niewzruszone wartości i zasady, i mam nadzieję, że dochowacie wierności tym, które dziś wymieniliście w rocie ślubowania. Uczniom klas mundurowych życzę, aby potrafili współdziałać na rzecz innych ludzi, aby nieśli pomoc każdemu potrzebującemu swoją przyszłą służbą i pełnili ją z dumą. Składam również gratulacje uczniom, którzy nie realizują innowacji mundurowych. Życzę wam ambicji w nauce i rozwijania swoich talentów - mówiła na placu o. Honorata pani dyrektor.

Do uroczystego ślubowania na sztandar szkoły, wywołano uczniów klas mundurowych, następnie klas cywilnych kształcących się w zawodzie technik usług fryzjerskich i technik żywienia i usług gastronomicznych. Rotę ślubowania odczytała dyrektor Szkoły.

Prezes Zarządu Zakładu Doskonalenia Zawodowego Jerzy Wątroba wyróżnił uczniów, którzy wykazali się wzorową postawą i dużym zaangażowaniem podczas przygotowania do ślubowania. W tym wyjątkowym momencie towarzyszyli im rodzice, na których ręce również złożono gratulacje i czerwone róże. Listy gratulacyjne składali: prezes Jerzy Wątroba, Szef Gabinetu Politycznego Prezesa Rady Ministrów minister Marek Suski. Przed końcową defiladą uczniowie klas mundurowych z Radomia wykonali pokaz musztry paradnej.

W uroczystości ślubowania uczestniczyli między innymi: prezes Zarządu Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Kielcach Jerzy Wątroba, Szef Gabinetu Politycznego Prezesa Rady Ministrów minister Marek Suski, Burmistrz Miasta i Gminy Nowe Miasto nad Pilicą Mariusz Dziuba, przedstawiciele Wojska Polskiego, Komendant Powiatowej Policji w Grójcu, strażacy, zaprzyjaźnieni wójtowie i burmistrzowie okolicznych gmin, dyrektorzy zakładów pracy, przyjaciele ZDZ, rodziny uczniów, nauczyciele szkół Zakładu Doskonalenia Zawodowego. Na zakończenie uroczystości dla wszystkich zebranych była grochówka. Dziękujemy przedstawicielom lokalnych mediów oraz p. Mateuszowi Lipińskiemu za uwiecznienie tych ważnych chwil w postaci zdjęć. Wszystkim obecnym na uroczystości serdecznie dziękujemy, a pierwszoklasistom gratulujemy.


Burmistrz Miasta i Gminy

Mariusz Dziuba

Urząd Miasta i Gminy Nowe Miasto nad Pilicą

Godziny otwarcia:

poniedziałek  7.30-15.30
wtorek            7.30-15.30
środa              7.30-15.30
czwartek        7:30-15.30
piątek             7.30-15.30

pl. O. H. Koźmińskiego 1/2
26-420 Nowe Miasto nad Pilicą
tel.: 48 674 10 98
fax: 48 674 11 79
e-mail: nowemiasto@nowemiasto.pl

adres ePUAP

/1b6h6vko67/skrytka
/1b6h6vko67/SkrytkaESP

Opłata skarbowa

Urząd Miasta i Gminy
Nowe Miasto nad Pilicą
BS w Białej Rawskiej Oddz. Nowe Miasto
95 9291 0001 0023 4900 2000 0010

 

Opłata za odbiór odpadów komunalnych
54 9291 0001 0023 4900 2000 0360

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

marzec 2021
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.